Alışveriş Sepetim:

0 adet - 0,00 ₺
Alışveriş sepetiniz boş.

0

İade Koşulları

Sitemizden almış olduğunuz ürün veya ürünleri teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etme hakkınız saklı tutulur.
* İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLERİNİZE MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN DETAYLI BİR NOT EKİ VE-VEYA RESİM EKLEYİNİZ FATURANIZA EKLEMEYİ UNUTMAYINIZ.
** İade etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin faturası kurumsal ise, geri iade etme işlemi sırasında kurumun tarafından düzenlemiş olan iade faturası ile birlikte ürün geri gönderimi yapmanız istenmektedir .
İade faturası, kargo ücreti dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.
Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak ürün orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, bozulmuş yada eksilmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak şekilde olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da SÜRAT kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler;
- Adınıza tanzim edilerek basılmış davetiyeler,
- Siparişiniz üzerine adınıza hazırlanmış nikah şekerleri,
-siparişiniz üzerine özel tasarım şeklinde üretilmiş tüm konsept ürünlerin iadesi mümkün değildir
Ayrıca, Kullanıcı’ nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Diğer ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

İade İşlemleri;
- Gelen ürün öncelikle ÜRETİM Bölümü tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
Bu işlemin süresi 7 tam iş günü içinde sonuçlandırılır.
- İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedeli e-dekont olarak gönderilmektedir.
Ve otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.

Para İadesi
- Gelen ürün öncelikle ÜRETİM Bölümü tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.Ve ürüne bedeli karşılığı geri ödenir.
Bu işlem 7 tam iş günü sonunda para iadesi veya banka kartınıza tutar iadesi şeklinde yapılır.
Ve otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.
-Yurtdışından yapılan ödemelerde hesaplara yansıma süresi firmamızın dışındaki kurum ve kuruluşların insiyatifinde olduğunda hesaplarınıza yansıması daha uzun sürebilir.

-kredi kartınızla yapmış olduğunuz ödemelerinizde iade ödemesi hesap kesim tarihinizde bankanızın işleyişinden dolayı sonraki hesap kesim tarihinizde hesaplarınıza yansıtılıyor olabilir.bu durumun firmamıza ile alakası olmayıp her bankanın kendi işleyişinden kaynaklanan bir durumdur.
firmamız karta ürün bedeli iade işlemini 7 tam iş günü sonunda yapmakta olup hesapları geçiş tarihleri bankalara göre virman ve muhasebeleştirme işlemlerinden dolayı farklı sürelerde yansıtılmaktadır.bu konularla ilgili bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşünüz.

-yurtdışı para iadelerinde havale işlemlerinizde tarafımıza havale yaptığınız hesap numaralarına geri iade edilir. ödemesini western union ile yapan müşterilerimizin havalelerinin yapılabilmesi için bize bilgilerini ulaştırması gerekmektedir.

-yurtdışı para iadesinde müşteriden kaynaklı kargo ulaştırılamaması halinde;
-müşteri yanlış adres bildirmişse
-müşteri yanlış isim ve soy isim bildirmişse,
-kargo teslim edileceği gün kargo görevlisi kendisini evde bulamadıysa,
-paketini almaya gitmediyse,
-yanlış anlaşılma sonucu kargo görevlisi yanıltılıp paket kabul edilmediyse;
-kişinin yanlış bildirimi sonucu gümrükte yaşanan sorunlardan dolayı paket kabul edilmediyse;
alınan kargo ücreti geriye iade edilmez.
(kargo ücreti; paketiniz yurtdışından geri geldiğinde yeniden geri gönderim işlemi yapıldığında ptt teşkilatı tarafından 2,ci defa kargo ücreti olarak firmamızdan tahsil edilmektedir. . bu nedenden dolayı ödemiş olduğunuz kargo ücreti geri iade edilmez ve müşteriden kaynaklı 2.ci bir gönderime sebebiyet verildiği için ptt görevlisine kargo ücreti olarak geri iade edilir).
örnek.
200 tl ürün bedeli + 100 tl kargo bedeli=toplamda 300 tl ürün bedeli gönderdiğinizde,
paketiniz sizden kaynaklı olarak geri döndüğünde para iadesi 100 tl olarak yapılır.
göndermiş olduğunuz 200 tl ürün bedeli içinden 2.ci kez ptt kargo ücreti verileceğinden 100 tl kesinti uygulanır.

Ücretsiz Kargo 200 TL ve üzeri siparişlerinizde geçerlidir.
© 2015 - SekerDavetiye.com